Nasz mały wkład w „kulturę ENO”

18.12.2011 12:58:21

Enologia, enoturystyka, eno-to, eno-tamto. Przedrostek „eno” coraz częściej gości w naszym rodzimym otoczeniu, a znaczenie jego obejmuje ogólnie pojętą kulturę powstałą wokół produkcji i spożywania wina. Nasza pracownia również pozostawi swój ślad w „eno-rozwoju” na ziemiach polskich.

Rozwiń

Nieopodal Radomia, w malowniczym otoczeniu stoi niewielka winnica, a przed nią w równych rzędach młode krzewy winorośli ścielą się zielonym kobiercem.

Zapraszamy do wnętrza tejże winiarni – naszej projektowej wizji, wspomaganej przez wyobraźnię Inwestora i fachową wiedzę Wykonawców, Branżystów i winnych Specjalistów.

Poziom pierwszy, to swoista świątynia wina o podziale na nawę główną, w której odbywa się pierwszy etap produkcji wina i nawy boczne, gdzie „przyszłe wino” kontynuuje swą podróż. Otoczenie jest mistycznie purystyczne. Przeważa biel, rozświetlona refleksami w stalowych elementach wyposażenia. Po transformacji owoców w winny nektar czas, by go uszlachetnić, czas na dojrzewanie.

W podziemiach ściany głównej sali wyłożone są setkami butelek wina. Świetlista wstęga na obwodzie regału przenika przez szklaną kurtynę, a ta śle migotliwe błyski w półmrok, w kierunku rzędów dębowych beczek, spowitych delikatnym, ciepłym światłem reflektorów. Tę teatralną scenerię podziwiać można przez szklany ekran, siedząc przy masywnym, drewnianym stole, degustując i delektując się gotowym trunkiem. Degustować można również w wieży, podziwiając winny krajobraz.

Wycieczkę kończymy kadrami opisanych przestrzeni. Zapraszamy serdecznie do wizualnej degustacji!

Koncepcja: Andrzej Ryniak, Paweł Puchniewicz

parter fin piwnica fin 01 piwnica fin 02 piwnica fin 03 WIEZA fin pokaż inne wiadomości