TYTUŁ

Apartament Warszawa Mokotów


KATEGORIA projekt wnętrza mieszkalnego
POWIERZCHNIA 100 m2
AUTOR Anna Popławska-Szilder, Paweł Puchniewicz, Przemysław Pulit
OPIS
Intencją właściciela apartamentu zlokalizowanego na warszawskim Mokotowie było stworzenie wnętrz o zdecydowanym charakterze, utrzymanych w surowej palecie czerni i bieli. Inspiracją dla projektantów stała się jednocześnie kolekcja mebli kolonialnych Inwestora. Mnogość zastosowanych materiałów i faktur /m. in. gres lappato, grafitowe szkło, czarny granit, polerowana stal/ wynagradza pozorną surowość przestrzeni pozbawionej żywych kolorów. Monochromatyczną plastykę przełamuje naturalne drewno dębu bielonego i orzecha amerykańskiego będące jedynym akcentem kolorystycznym we wnętrzu.

W strefie wejściowej dominuje mozaika stalowych i lustrzanych frontów. Koncepcja mozaiki przewija się konsekwentnie w detalu przez kolejne pomieszczenia /posadzka w łazience gościnnej, cegiełki w łazience prywatnej/.
W strefie dziennej elementem organizującym przestrzeń jest regał na książki wykończony naturalnym fornirem z orzecha amerykańskiego, w którym półki zostały obrócone o kąt 45 stopni, ułatwiając przechowywanie stale rosnącej biblioteki. Orientalną kolekcję mebli uzupełniają nowoczesne lampy z ręcznie klepanego mosiądzu projektu Toma Dixona.

Strefa prywatna to mariaż jasnej palety sypialni, w której zarówno podłoga jak i ściana oddzielająca garderobę wykończone zostały deską dębu bielonego i antracytowej niewielkiej łazienki otwartej bezpośrednio na pokój.


00
01
02
03
04
05
06
07
08
09
10
11
12
13
14