TYTUŁ

Mieszkanie w Brukselskiej kamienicy w dzielnicy Ixelles


KATEGORIA projekt wnętrza mieszkalnego
POWIERZCHNIA 55 m2
AUTOR Andrzej Ryniak, Emilia Kujawska, konsultacja: Paweł Puchniewicz
OPIS
Lifting przestrzenny wnętrz kamienicy, znajdujących się w Brukselskiej dzielnicy Ixelles (Elsene), miał za zadanie stworzyć wygodną przestrzeń życia dla 4-osobowej rodziny. Tradycyjnie secesyjne wnętrza z wysokimi pomieszczeniami, zdobione sztukateriami i rozetami, w drodze szeregu ingerencji zatraciły swoją elegancję i charakter. Postawiliśmy na mariaż historii z nowoczesnością i próbę stworzenia wnętrza odtwarzającego charakter art-déco ale otwartego na stylistykę i dizajn, które zaproponowała 2 poł. XX w.

Meble do zabudowy, które zaproponowaliśmy miały za zadanie pogodzić różne style. Dominująca jest wisząca nad kominkiem zabudowa meblowa z przesuwnymi panelami, kryjąca telewizor, barek, książki, płyty cd, dokumenty i miejsce do pracy. Umożliwia to wykorzystanie salonu jako pomieszczenia otwartego i zachęcającego domowników do różnych form aktywności.

Osobny rozdział stanowi remont łazienki prywatnej. Nietypowość tej przestrzeni polega na zastosowaniu tradycyjnej głębokiej wanny japońskiej umożliwiającej podgrzanie wody i relaks po prysznicu.

fot. Andrzej Ryniak


FM 01 WEB B
FM 02 WEB B
FM 03 WEB B
FM 04 WEB B
FM 05 WEB B
FM 06 WEB B
FM 07 WEB B
FM 08 WEB B
FM 09 WEB B
FM 10 WEB B
FM 11 WEB B
FM 12 WEB B
FM 13 WEB B
FM 14 WEB B