TYTUŁ

Apartament Warszawa Włochy


KATEGORIA projekt wnętrza mieszkalnego
POWIERZCHNIA 65m2
AUTOR Anna Popławska-Szilder
OPIS
Koncepcja mieszkania to starcie dwóch żywiołów, dominują tu mocne akcenty kolorystyczne.

Ognista, dynamiczna strefa dzienna to centrum zabawy i spotkań z przyjaciółmi. Panuje tu klubowa atmosfera. Kuchnię ożywiają soczyste, pomarańczowe fronty, w centrum wydarzeń znajduje się wyspa-barek. Nastrój podkreślają przeskalowane lampy, stalowe hokery i rolety w intensywnym, rubinowym kolorze. Salon wyznacza ściana wykończona ceglanymi, grafitowymi płytkami.

Niewielka łazienka gościnna z akcentami w kolorze cytrynowym stała się polem do eksperymentów optycznych. Na drzwiach i ścianie wejściowej umieszczono lustra, ścianę boczną wypełnia wielkoformatowa grafika. Obracając się wokół siebie i uchylając drzwi do korytarza bawimy się w nierzeczywistą grę odbić.

Kontrastem dla intensywnych, ciepłych barw strefy dziennej jest chłodna i stonowana kolorystyka przestrzeni prywatnej. Za drzwiami wykończonymi pastelowym, turkusowym lakierem kryje się łazienka. Kompozycję tej strefy tworzy podświetlana wstęga z grafiką, przecinająca łazienkę niczym świetlny tunel. Zabieg ten wzmocniono odbijając kompozycję w lustrze.

Sypialnia utrzymana w pastelach i bieli ceglanych płytek została połączona z pokojem gościnnym za pomocą podwójnych drzwi przesuwnych. W ten sposób, jeśli nie ma gości, drzwi pozostają otwarte a połączone pokoje tworzą wygodną przestrzeń.


00
01
02
03
04
05
06
07
08
09
10